Sign In

Nesrin Akkuş

Kursun İçeriği:

Ücretlendirme

Deneme dersi (90 TL) sonrasında en az 10 derslik paket alınabilmektedir. Dersleri öğretmen ve çocuğunuzun uygunluk durumuna göre organize edebilirsiniz. 

Eğitmen Hakkında

Merhaba,

Ben Nesrin Akkuş. Boğaziçi Üniversitesi 2019 mezunuyum. Mezun olmadan önce ve olduktan sonra farklı turizm firmalarında çalıştım. Okul dönemimden başlayarak da özel ders vermeye ve kısa süreli de olsa eğitim kurumlarında çalışmaya devam ettim. Şu anda İzmir’de ikamet etmekte ve son 1.5 senedir olduğu gibi yüz yüze ve online derslerime devam etmekteyim.

 Online derslerimin genelini çocuklar ve yetişkinler için dil dersleri oluşturmaktadır. Çoğunlukla çocuklara ders veriyorum. Dersleri 30-40 dk gibi çocukları çok bunaltmayacak ve onları ekranda tutabilecek sürede işliyorum. Ders başlangıcını o günkü konunun slaytlarıyla başlatıyorum. Slaytları hayvan, renk, çiçek vs. çocukların ilgisini çekebilecek şeyler oluşturuyor. Bunları bazen ben hazırlıyorum bazen de internetten bulup düzenleyip kullanıyorum. Bu kısımda konuyla alakalı bir giriş yaptıktan sonra 2-3 dklık çizgi film izletiyorum. Birkaç kere tekrar ettirip, durdurarak video üzerine konuşuyoruz. Ardından pekişmesi amacıyla kısa bir alıştırma(eşleştirme, boşluk doldurma vs.) yaptırıyorum. Son olarak da konuyu resimler üzerinden toparlayıp öğrendiklerimizi yineleyip dersi bitiyoruz.

 Derslerin görsel ağırlıkla olmasına özen gösteriyorum. Böylece çocuklar hem eğleniyorlar hem de daha kalıcı bir şekilde öğrenmiş oluyor. Hitap ettiğim kesim genelde 4-9 yaş grubu olduğu için okuma-yazma konusunda sıkıntı yaşayan çocuklar oluyor. Bu yüzden de onları görsel ve fonetik olarak beslemeye çalışıyorum. Ders materyali olarak yukarda bahsettiğim gibi bazı slaytları veya video kesimlerini (Çoğunlukla farklı sitelerden alınmış çizgi filmler oluyor bunlar) kendim oluşturuyorum. Ders konularına karar vermek amacıyla www.cambridgeenglish.org sitesinin çocuklar için yapılmış alıştırma etkinliklerinden yararlanıyorum ve derste bunları kullanıyorum. Onun dışında, ilerleyen öğrencilere kahoot.it adresinden çeşitli quizler yaptırıyorum. Alıştırma kağıtları ve oyunlar için Education.com adresinden yararlanıyorum.

Yaptığım çalışmalara örnek vermek gerekirse; 4 yaşındaki öğrencilerimden birinden bahsedebilirim. Yaşından dolayı doğal olarak ekran başında durmakta zorlanıyordu. Buna rağmen sevdiği çizgi filmlerle ilgilisini çekip renkler, tanışma, sayı sayma gibi temel bilgileri 3 ay içerisinde öğrendi.  Bir diğer öğrencim ise öğrenme konusunda aşırı heyecan problemi yaşıyordu. Onunla hem derste hem de ders dışı verdiğim pratik ödevleriyle(anne-babayla veya arkadaşla öğrendiklerini uygulayıp hatta video çekme) temel dil kalıplarını pekiştirdik. Şu anda ikisi de izledikleri videolarda öğrendiğimiz kelime ve kalıpları ayırt edebiliyor.

Sayfayı Paylaş :


Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu