Sign In

Enable Scrolling
Show Map

Konya İlçeleri

Konya Anaokulları

Konya’da yaklaşık 150 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Kreş ve anaokulu arasındaki temel fark ise Kreşlerin 0-3 yaş arası çocukları da kabul edebilirken Anaokullarının 3 yaş itibariyle hizmet verebilmeleridir. Ama bazı anaokulları 24 aydan sonra çocuk kabul edebilmektedir. Okulların hangi yaş gruplarına hizmet verdiklerini Kidoole üzerindeki okul sayfasından inceleyebilirsiniz.

Konya’da kreş ve anaokullarının en fazla yoğunlaştığı ilçe Meram, Selçuklu en çok yoğunlaştığı mahalleler ise Meram Aşkan Anaokulları, Meram Yaka Anaokulları ve Selçuklu Hüsamettin Çelebi Anaokulları bölgeleridir.

Konya Kreş Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

Konya kreş ve anaokulu ücretleri genelde bulunduğu konuma ve alınan hizmete göre 1.200 TL ile 1.700 TL arasında değişkenlik göstermekle birlikte 2021-2022 eğitim dönemi için ortalaması aylık 1.530 TL seviyesindedir. Ancak Konya’daki yaklaşık 5 anaokulu ve kreşte sadece Kidoole’ye özel fiyatlarla en yüksek indirim oranından kayıt yaptırabileceğinizi ve ek olarak Kidoole okul öncesi eğitime destek fonundan da faydalanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Konya Kolej Anaokulları fiyatları görece butik hizmet veren anaokulu ve kreşlere göre daha yüksektir. Bunun bir sebebi de, çocuklarını kolej anaokullarına göndermek isteyen veliler “çocuklarını eğitim yarışına” sokmaya daha erken başlamak isterler ve bu nedenle oluşan ek maliyetleri ve okulun marka marjını da karşılarlar. Dolayısıyla çocuğunuzu erken yaşta yarışa sokmayı isteyip istememekle ilgili vereceğiniz karar, kolej anaokullarını tercih edip etmemenize de yardımcı olacaktır.

Konya anaokulu ve kreşlerinde yapacağınız araştırmada çevresindekilere göre daha düşük ücretlerle kayıt alan kuruluşlara rastladığınızda oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü ne anaokulu ne de kreş ve gündüz bakım evi statüsünde olmayan bu kuruluşlar kendilerini anaokulu gibi gösterebilmektedir (Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; kreş ve gündüz bakımevi ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tescillenip denetlenmektedir). Bu tip kurumların fiyat olarak daha uygun, bazen bina olarak daha güzel görünmesine rağmen bakanlık tarafından herhangi bir denetime tabi olmadığı için çocuklarınızın sağlığı ve kazalara karşı güvenliği açısından risk taşıdığını hiçbir zaman unutmayın. Kidoole’deki tüm anaokulu ve kreşlerin bakanlık kaydını araştırdıktan sonra sistemimize dahil edildiğini, bu yüzden güven içinde çocuklarınızı kayıt yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Konya Devlet Anaokulları ücret anlamında en uygun seçenek olmasına rağmen genellikle daha kalabalık sınıflar, daha az sayıda sosyal ve kültürel faaliyetler ve ticari kaygısı olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet vermemeleri nedeniyle maddi imkanı yerinde olan ebeveynler tarafından çok tercih edilmemektedir.

Konya Anaokullarında Hangi Eğitim Yaklaşımları bulunuyor?

Konya, sosyoekonomik, politik ve dini görüş açısından farklı birçok sınıfa sahip olan ailelerden oluşmaktadır. Dini eğitim Milli Eğitim okul öncesi müfredatında bulunmadığı için sadece talep eden velilere yönelik “manevi değerler eğitimi” ek programı olarak bazı anaokulları tarafından sağlanmaktadır. Konya’daki tüm anaokulları ve kreşler müfredat olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak zorundalar ancak ek olarak Konya Reggio Emilia AnaokullarıKonya Waldorf Anaokulları veliler tarafından sıkça yapılan anaokulu araştırmaları arasında yerini almaktadır.

Çocuğun araştırarak öğrenmesini benimseyen Reggio Emilia modeli dışında Konya Özel Anaokullarında ezber ve baskıdan uzak, doğa ile iç içe bir eğitimi hedefleyen Waldorf eğitim modeli ve fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerinin bir araya getirilmesiyle oluşan STEM eğitim yaklaşımını benimseyen anaokulları da bulunmaktadır. Kidoole üzerinden yapacağınız aramalarda Reggio Emilia, Waldorf, STEM gibi kelimelerini kullanarak bu programlara sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Konya Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

Konya’daki birçok özel anaokulu ve kreşte İngilizce eğitim verilmektedir. Konya Selçuklu Neşe Erberk Anaokulu, Konya Meram Neşe Erberk Anaokulu gibi bazı anaokulları ise haftanın beş günü İngilizce eğitim vererek farklılaşabilmektedir. Doğayla iç içe eğitimi hedefleyen Konya Meram Bambu Yaşam Kreş ve Gündüz Bakımevi gibi anaokulları da mevcuttur.

Yabancı dilin dışında bale, jimnastik, drama, seramik gibi sanatsal ve sportif aktiviteler ile akıl ve zekâ oyunları gibi zihinsel aktiviteler ve müzik aktiviteleri Kidoole’nin acenteliğini yaptığı birçok Konya Anaokulunda sunulmaktadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güler yüzlü bakımla güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal kişiliğine de katma değer sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere Konya Anaokulları ile sağladığımız bilgiler anaokulu ve kreş seçerken karar vermenize destek olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu