Sign In

Enable Scrolling
Show Map

İzmir İlçeleri

İzmir Anaokulları

İzmir’de yaklaşık 500 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Anaokulları ve kreşler arasındaki temel fark ise yaş aralıklarıdır. Kreşler genellikle 0-6 yaş arası çocuklara hizmet verirken; anaokulları 3-6 yaş arası çocuklara yönelik hizmet vermektedir. Ancak bazı anaokulları 24 aydan sonra çocukları kabul edebilmektedir. Kidoole sitesindeki anaokulu sayfasından yaş aralıkları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İzmir bölgesinde anaokulu ve kreş sayısının fazla olduğu ilçeler Bornova, Karşıyaka ve Buca; en fazla olduğu mahalleler ise Bornova Kazımdirik Anaokulları, Karşıyaka Yalı Anaokulları ve Buca Vali Rahmi Bey Anaokulları bölgeleridir.

İzmir Kreş ve Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

İzmir özel anaokulu ve kreş fiyatları bulunduğu bölgeye ve verilen hizmete göre 2850 TL ile 1000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 2021-2022 dönemi için ortalama fiyatın 2000 TL olduğunu söyleyebiliriz. İzmir’de yaklaşık 10 özel anaokulu ve kreşte Kidoole’ye özel indirimli fiyatlarla kayıt yaptırabilir ve okula kaydınızın devam etmesi durumunda 3. ayda verilen ek nakit hediyemizden de yararlanabilirsiniz.

İzmir bölgesinde anaokulu araştırırken karşılaştığınız bazı uygun fiyatlı anaokulu ve kreşlere (Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenirken; kreşler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından denetlenip tescillenmektedir) dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Zira bu kurumlar fiyatları düşük olmasına ve bazen fiziksel özellikleri düzgün olmasına rağmen bakanlık denetiminden geçmemiş olma ihtimalleri vardır. Bu nedenle çocuğunuzun sağlığı ve güvenliği açısından risk taşımaktadır. Kidoole’nin anlaşmalı olduğu tüm özel anaokulu ve kreşler; bakanlık kaydı denetiminden ve Kidoole analiz ekibinin yaptığı inceleme sürecinden olumlu geçmiş okullardır. Bu nedenle sitemizde bulunan anaokulu ve kreşlere güven içerisinde kayıt yaptırabileceğinizi belirtmek isteriz.

İzmir Kolej Anaokulları fiyatları görece butik hizmet veren anaokulu ve kreşlere göre daha yüksektir. Bunun bir sebebi de, çocuklarını kolej anaokullarına göndermek isteyen veliler “çocuklarını eğitim yarışına” sokmaya daha erken başlamak isterler ve bu nedenle oluşan ek maliyetleri ve okulun marka marjını da karşılarlar. Dolayısıyla kolej anaokullarını tercih edip etmemenizde, çocuğunuzu erken yaşta yarışa sokmayı isteyip istememeniz kararı etkili olacaktır.

İzmir Devlet Anaokulları ise kalabalık sınıflar, bireysel ve sosyal aktivite azlığı ve ticari kaygıları olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet verememe gibi nedenlerle uygun fiyatlı olmasına rağmen maddi imkanı yeterli olan ebeveynlerin çok tercih etmediği okullardır.

İzmir Anaokulu ve Kreşlerde Eğitim Yaklaşımı

İzmir’de çeşitli eğitim yaklaşımlarına yönelen anaokulu ve kreşler bulunmaktadır. Anne ve babalar bu açıdan kendilerine uygun olan anaokullarını tercih etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında bulunmayan ancak ek olarak velilerin tercihine göre “manevi değerler eğitimi” veren anaokulları da mevcuttur. Tüm anaokulu ve kreş programları Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olmakla birlikte, Montessori, Reggio Emilia, STEM gibi metotlarla eğitim müfredatını çeşitlendiren özel anaokulu ve kreşleri tercih eden veliler tarafından İzmir Montessori Anaokulu, İzmir Reggio Emilia Anaokulu gibi aramalar da sıkça yapılmaktadır.

Çocuğun kendi kişiliğini oluşturması için ona özgürlük tanıyan ve çeşitli materyallerle bağımsız birey olması yönündeki gelişimini destekleyen Montessori modeli dışında İzmir Özel Anaokullarında çocuğun araştırarak çevreyle ve sosyalleşerek öğrenmesini benimseyen Reggio Emilia modeli ve Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik disiplinlerinin birleşimi olan, çocuğun eleştirel düşünme ve problem çözme gibi becerilerini geliştirmeyi hedefleyen STEM eğitim yaklaşımını benimseyen anaokulları da bulunmaktadır. Kidoole üzerinden yapacağınız aramalarda Montessori, Reggio Emilia, STEM gibi kelimeleri kullanarak bu programlara sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

İzmir Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

İzmir’deki birçok özel anaokulu ve kreşte yabancı dil olarak İngilizce eğitim verilmektedir. İzmir Buca Şirin Uğur Böceği Anaokulu, İzmir Çiğli Mavişehir Egebil Anaokulu gibi Kidoole’de bulunan bazı anaokulları native speaker eşliğinde İngilizce eğitim vermektedir. İzmir Karabağlar Bir Dünya Çocuk Anaokulu ise İngilizce ve Almanca dersleri vererek diğer anaokullarından farklılaşmaktadır.

Yabancı dilin dışında jimnastik, yoga, zumba, resim, ebru, drama, halk oyunları, yaratıcı drama, dekoratif sanatlar, çocuklar için müzik eğitimi ve piyano gibi sanatsal ve sportif aktiviteler ile akıl ve zekâ oyunları, robotik kodlama, satranç gibi zihinsel aktiviteler Kidoole’nin anlaşmalı olduğu birçok İzmir Anaokulunda sunulmaktadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güler yüzlü bakımla güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal ve bireysel kişiliğine de katkı sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere İzmir Anaokulları ile ilgili verdiğimiz bilgiler anaokulu ve kreş seçiminizde yardımcı olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu