Sign In

Enable Scrolling
Show Map

Zeytinburnu Anaokulları

Zeytinburnu’nda yaklaşık 15 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Kreş ve anaokulu arasındaki temel fark ise Kreşlerin 0-3 yaş arası çocukları da kabul edebilirken Anaokullarının 3 yaş itibariyle hizmet verebilmeleridir. Ama bazı anaokulları 24 aydan sonra çocuk kabul edebilmektedir. Okulların hangi yaş gruplarına hizmet verdiklerini Kidoole üzerindeki okul sayfasından inceleyebilirsiniz.

Zeytinburnu’de kreş ve anaokullarının en fazla yoğunlaştığı mahalleler ise Zeytinburnu Telsiz Anaokulları, Zeytinburnu Veliefendi Anaokulları, Zeytinburnu Nuripaşa Anaokulları bölgeleridir.

Zeytinburnu Kreş Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

Zeytinburnu kreş ve anaokulu ücretleri genelde bulunduğu konuma ve alınan hizmete göre 1.300 TL ile 2.700 TL arasında değişkenlik göstermekle birlikte 2020-2021 eğitim dönemi için ortalaması aylık 1.850 TL seviyesindedir. Ancak Zeytinburnu’deki yaklaşık 5 anaokulu ve kreşte sadece Kidoole’ye özel fiyatlarla en yüksek indirim oranından kayıt yaptırabileceğinizi ve ek olarak Kidoole okul öncesi eğitime destek fonundan da faydalanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Zeytinburnu Kolej Anaokulları fiyatları butik ve bağımsız hizmet veren anaokulu ve kreşlere göre daha yüksektir. Bunun bir sebebi çocuklarını kolej anaokullarına göndermek isteyen veliler “çocuklarını eğitim yarışına” daha erken başlatmak isterler ve bu nedenle oluşan ek maliyetleri, kolej imkanlarını ve okulun marka marjını da karşılarlar.

Zeytinburnu anaokulu ve kreşlerinde yapacağınız araştırmada çevresindekilere göre daha düşük ücretlerle kayıt alan kuruluşlara rastladığınızda oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü ne anaokulu ne de kreş ve gündüz bakım evi statüsünde olmayan bu kuruluşlar kendilerini anaokulu gibi gösterebilmektedir (Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; kreş ve gündüz bakımevi ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tescillenip denetlenmektedir). Bu tip kurumların fiyat olarak daha uygun, bazen bina olarak daha güzel görünmesine rağmen bakanlık tarafından herhangi bir denetime tabi olmadığı için çocuklarınızın sağlığı ve kazalara karşı güvenliği açısından risk taşıdığını hiçbir zaman unutmayın. Kidoole’deki tüm anaokulu ve kreşlerin bakanlık kaydını araştırdıktan sonra sistemimize dahil edildiğini, bu yüzden güven içinde çocuklarınızı kayıt yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Zeytinburnu Devlet Anaokulları ücret anlamında en uygun seçenek olmasına rağmen genellikle daha kalabalık sınıflar, daha az sayıda sosyal ve kültürel faaliyetler ve ticari kaygısı olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet vermemeleri nedeniyle maddi imkanı yerinde olan ebeveynler tarafından çok tercih edilmemektedir.

Zeytinburnu Anaokullarında Hangi Eğitim Yaklaşımları bulunuyor?

Zeytinburnu, sosyoekonomik, politik ve dini görüş açısından farklı birçok sınıfa sahip olan ailelerden oluşmaktadır. Zeytinburnu’daki tüm anaokulları ve kreşler müfredat olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak zorundalar ancak ek olarak Zeytinburnu Montessori Anaokulları, Zeytinburnu dini eğitim veren anaokulları veliler tarafından sıkça yapılan anaokulu araştırmaları arasında yerini almaktadır. Dini eğitim Milli Eğitim okul öncesi müfredatında bulunmadığı için sadece talep eden velilere yönelik “manevi değerler eğitimi” ek programı olarak bazı anaokulları tarafından sağlanmaktadır. Çocuğun kendi kişiliğini oluşturması için ona özgürlük tanıyan ve çeşitli materyallerle bağımsız birey olması yönündeki gelişimini destekleyen Montessori eğitim yaklaşımını benimseyen anaokulları da bulunmaktadır. Kidoole üzerinden yapacağınız aramalarda Montessori, manevi değerler eğitimi gibi kelimelerini kullanarak bu programlara sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Zeytinburnu Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

Zeytinburnu’daki birkaç özel anaokulu ve kreşte İngilizce eğitim verilmektedir ama yabancı dil çok da talep gören bir konu değildir. Mavi Umut Anaokulu gibi bazı anaokulları günlük 3 saat İngilizce eğitim ile diğer anaokullarına göre farklılaşabilmektedir. Yabancı dilin dışında jimnastik, ebru, orff gibi sanatsal ve sportif aktiviteler ile robotik kodlama ve satranç gibi zihinsel aktiviteler Kidoole’nin acenteliğini yaptığı birkaç Zeytinburnu Anaokulunda sunulmaktadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güler yüzlü bakımla güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal kişiliğine de katma değer sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere Zeytinburnu Anaokulları ile sağladığımız bilgiler anaokulu ve kreş seçerken karar vermenize destek olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu