Sign In

Enable Scrolling
Show Map

İstanbul Büyükçekmece Mahalleleri

Büyükçekmece Anaokulları

Büyükçekmece’de yaklaşık 70 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Kreş ve anaokulu arasındaki temel fark ise Kreşlerin 0-3 yaş arası çocukları da kabul edebilirken Anaokullarının 3 yaş itibariyle hizmet verebilmeleridir. Ama bazı anaokulları 24 aydan sonra çocuk kabul edebilmektedir. Okulların hangi yaş gruplarına hizmet verdiklerini Kidoole üzerindeki okul sayfasından inceleyebilirsiniz.

Büyükçekmece’de kreş ve anaokullarının en fazla yoğunlaştığı mahalleler ise Büyükçekmece Cumhuriyet Anaokulları, Büyükçekmece Beykent Anaokulları, Büyükçekmece Sinanoba Anaokulları, Büyükçekmece Mimaroba Anaokulları ve Büyükçekmece Güzelce Anaokulları bölgeleridir.

Büyükçekmece Kreş Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

Büyükçekmece kreş ve anaokulu ücretleri genelde bulunduğu konuma ve alınan hizmete göre 1.200 TL ile 2.400 TL arasında değişkenlik göstermekle birlikte 2020-2021 eğitim dönemi için ortalaması aylık 1.750 TL seviyesindedir. Ancak Büyükçekmece’deki yaklaşık 10 anaokulu ve kreşte sadece Kidoole’ye özel fiyatlarla en yüksek indirim oranından kayıt yaptırabileceğinizi ve ek olarak Kidoole okul öncesi eğitime destek fonundan da faydalanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Büyükçekmece Fatih Anaokulları arasında yer alan Büyükçekmece Kolej Anaokulu fiyatı bağımsız hizmet veren anaokulu ve kreşlerle benzer özellik göstermesine rağmen sahip olduğu aktiviteler; İngilizce ve Almanca anadilde (native speaker) eğitim anlamında oldukça geniş bir imkan sunmaktadır.

Büyükçekmece anaokulu ve kreşlerinde yapacağınız araştırmada çevresindekilere göre daha düşük ücretlerle kayıt alan kuruluşlara rasladığınızda oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü ne anaokulu ne de kreş ve gündüz bakım evi statüsünde olmayan bu kuruluşlar kendilerini anaokulu gibi gösterebilmektedir (Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; kreş ve gündüz bakımevi ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tescillenip denetlenmektedir). Bu tip kurumların fiyat olarak daha uygun, bazen bina olarak daha güzel görünmesine rağmen bakanlık tarafından herhangi bir denetime tabi olmadığı için çocuklarınızın sağlığı ve kazalara karşı güvenliği açısından risk taşıdığını hiçbir zaman unutmayın. Kidoole’deki tüm anaokulu ve kreşlerin bakanlık kaydını araştırdıktan sonra sistemimize dahil edildiğini, bu yüzden güven içinde çocuklarınızı kayıt yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Büyükçekmece Devlet Anaokulları ücret anlamında en uygun seçenek olmasına rağmen genellikle daha kalabalık sınıflar, daha az sayıda sosyal ve kültürel faaliyetler ve ticari kaygısı olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet vermemeleri nedeniyle maddi imkanı yerinde olan ebeveynler tarafından çok tercih edilmemektedir.

Büyükçekmece Anaokullarında Hangi Eğitim Yaklaşımları bulunuyor?

Büyükçekmece, sosyoekonomik, politik ve dini görüş açısından farklı birçok sınıfa sahip olan ailelerden oluşmaktadır. Büyükçekmece’deki tüm anaokulları ve kreşler müfredat olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak zorundalar ancak ek olarak Büyükçekmece Montessori Anaokulları, Büyükçekmece dini eğitim veren anaokulları veliler tarafından sıkça yapılan anaokulu araştırmaları arasında yerini almaktadır.

Dini eğitim Milli Eğitim okul öncesi müfredatında bulunmadığı için sadece talep eden velilere yönelik “manevi değerler eğitimi” ek programı olarak bazı anaokulları tarafından sağlanmaktadır. Çocuğun kendi kişiliğini oluşturması için ona özgürlük tanıyan ve çeşitli materyallerle bağımsız birey olması yönündeki gelişimini destekleyen Montessori eğitim yaklaşımını benimseyen anaokulları da bulunmaktadır. Kidoole üzerinden yapacağınız aramalarda Montessori, manevi değerler eğitimi gibi kelimelerini kullanarak bu programlara sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Büyükçekmece Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

Büyükçekmece’deki birçok özel anaokulu ve kreşte İngilizce eğitim verilmektedir. Mimaroba Neşe Erberk Anaokulu, Büyükçekmece Kaşif Çocuk Anaokulu, Büyükçekmece Melekler Anaokulu gibi bazı anaokulları ise anadili İngilizce olan (native speaker) öğretmenlerle haftanın beş günü İngilizce eğitim vererek farklılaşabilmenin yanısıra İspanyolca eğitim de vermektedirler. Yabancı dilin dışında Orf, drama, dans, satranç, piyano eğitimleri, marongozhane ve ahşap işçiliği, robotik kodlama gibi sanatsal, sportif ve  zihinsel aktiviteler Kidoole’nin acenteliğini yaptığı birçok Büyükçekmece Anaokulunda sunulmaktadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güleryüzlü bakımla güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal kişiliğine de katma değer sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere Büyükçekmece Anaokulları ile sağladığımız bilgiler anaokulu ve kreş seçerken karar vermenize destek olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu