Sign In

Enable Scrolling
Show Map

İstanbul Beşiktaş Mahalleleri

Beşiktaş Anaokulları

Beşiktaş’ta yaklaşık 35 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Kreş ve anaokulu arasındaki temel fark ise Kreşlerin 0-3 yaş arası çocukları da kabul edebilirken Anaokullarının 3 yaş itibariyle hizmet verebilmeleridir. Ama bazı anaokulları 24 aydan sonra çocuk kabul edebilmektedir. Okulların hangi yaş gruplarına hizmet verdiklerini Kidoole üzerindeki okul sayfasından inceleyebilirsiniz.

Beşiktaş’de kreş ve anaokullarının en fazla yoğunlaştığı mahalleler ise Beşiktaş Levent Anaokulları, Beşiktaş Balmumcu Anaokulları, Beşiktaş Konaklar Anaokulları ve Beşiktaş Etiler Anaokulları bölgeleridir.

Beşiktaş Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

Beşiktaş kreş ve anaokulu ücretleri genelde bulunduğu konuma ve alınan hizmete göre aylık 1.500 TL ile 4.500 TL arasında değişkenlik göstermekle birlikte 2020-2021 eğitim dönemi için ortalaması aylık 2.850 TL seviyesindedir. Ancak Beşiktaş’deki yaklaşık 10 anaokulu ve kreşte sadece Kidoole’ye özel fiyatlarla en yüksek indirim oranından kayıt yaptırabileceğinizi ve ek olarak Kidoole okul öncesi eğitime destek fonundan da faydalanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Beşiktaş Kolej Anaokulları fiyatları görece butik hizmet veren bağımsız anaokulu ve kreşlere göre daha yüksektir. Bunun bir sebebi de, çocuklarını kolej anaokullarına göndermek isteyen veliler “çocuklarını eğitim yarışına” sokmaya daha erken başlamak isterler ve bu nedenle oluşan ek maliyetleri ve okulun marka marjını da karşılarlar. Dolayısıyla çocuğunuzu erken yaşta yarışa sokmayı isteyip istememekle ilgili vereceğiniz karar, kolej anaokullarını tercih edip etmemenize de yardımcı olacaktır.

Beşiktaş anaokulu ve kreşlerinde yapacağınız araştırmada çevresindekilere göre daha düşük ücretlerle kayıt alan kuruluşlara rasladığınızda oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü ne anaokulu ne de kreş ve gündüz bakım evi statüsünde olmayan bu kuruluşlar kendilerini anaokulu gibi gösterebilmektedir (Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; kreş ve gündüz bakımevi ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tescillenip denetlenmektedir). Bu tip kurumların fiyat olarak daha uygun, bazen bina olarak daha güzel görünmesine rağmen bakanlık tarafından herhangi bir denetime tabi olmadığı için çocuklarınızın sağlığı ve kazalara karşı güvenliği açısından risk taşıdığını hiçbir zaman unutmayın. Kidoole’deki tüm anaokulu ve kreşlerin bakanlık kaydını araştırdıktan sonra sistemimize dahil edildiğini, bu yüzden güven içinde çocuklarınızı kayıt yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Beşiktaş Devlet Anaokulları ücret anlamında en uygun seçenek olmasına rağmen genellikle daha kalabalık sınıflar, daha az sayıda sosyal ve kültürel faaliyetler ve ticari kaygısı olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet vermemeleri nedeniyle maddi imkanı yerinde olan ebeveynler tarafından çok tercih edilmemektedir.

Beşiktaş Anaokullarında Hangi Eğitim Yaklaşımları bulunuyor?

Beşiktaş, sosyoekonomik, politik ve dini görüş açısından farklı birçok sınıfa sahip olan ailelerden oluşmaktadır. Beşiktaş’taki tüm anaokulları ve kreşler müfredat olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak zorundalar ancak ek olarak Beşiktaş Montessori Anaokulları, STEM Eğitimi veliler tarafından sıkça yapılan anaokulu araştırmaları arasında yerini almaktadır.

Çocuğun kendi kişiliğini oluşturması için ona özgürlük tanıyan ve çeşitli materyallerle bağımsız birey olması yönündeki gelişimini destekleyen Montessori modeli dışında Beşiktaş Özel Anaokullarında Çocuğun daha sorgulayıcı, araştırmacı, üretici ve buluş yapma yönlerini açığa çıkaran STEM Eğitim yaklaşımını (Science, Technology, Engineering, Mathematics) benimseyen anaokulları da bulunmaktadır. Kidoole üzerinden yapacağınız aramalarda Montessori, STEM gibi kelimelerini kullanarak bu programlara sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Beşiktaş Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

Beşiktaş’taki birçok özel anaokulu ve kreşte İngilizce eğitim verilmektedir. Mine International Preschool, Mavi Dünya Kreş, Seteney Kreş ve Anaokulu (Fransızca ve İngilizce multilingual program), Beşiktaş Mini Çocuk Anaokulu, Defnem Anaokulu, Mi Casa Multilingual gibi bazı anaokulları ise anadili İngilizce olan (native speaker) öğretmenlerle haftanın beş günü İngilizce eğitim vererek farklılaşabilmektedir. Yabancı dil konusunda Beşiktaş Anaokulları diğer tüm ilçelere göre en fazla multilingual anaokulu (çok dilli eğitim) kategorisinde anaokullara sahiptir. Bale, ebru atölyesi gibi sanatsal aktivitelere ek olarak robotik kodlama Kidoole’nin acenteliğini yaptığı birçok Beşiktaş Anaokulunda sunulmaktadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güleryüzlü bakımla güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal kişiliğine de katma değer sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere Beşiktaş Anaokulları ile sağladığımız bilgiler anaokulu ve kreş seçerken karar vermenize destek olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu