Sign In

Enable Scrolling
Show Map

Bayrampaşa Anaokulları

Bayrampaşa’de yaklaşık 20 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Kreş ve anaokulu arasındaki temel fark ise Kreşlerin 0-3 yaş arası çocukları da kabul edebilirken Anaokullarının 3 yaş itibariyle hizmet verebilmeleridir. Ama bazı anaokulları 24 aydan sonra çocuk kabul edebilmektedir. Okulların hangi yaş gruplarına hizmet verdiklerini Kidoole üzerindeki okul sayfasından inceleyebilirsiniz.

Bayrampaşa’de kreş ve anaokullarının en fazla yoğunlaştığı mahalleler ise Bayrampaşa Kocatepe Anaokulları ve Bayrampaşa Yıldırım Anaokulları bölgeleridir.

Bayrampaşa Kreş Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

Bayrampaşa kreş ve anaokulu ücretleri genelde bulunduğu konuma ve alınan hizmete göre 1.250 TL ile 1.350 TL arasında değişkenlik göstermekle birlikte 2020-2021 eğitim dönemi için ortalaması aylık 1.300 TL seviyesindedir. Ancak Bayrampaşa’deki yaklaşık 5 anaokulu ve kreşte sadece Kidoole’ye özel fiyatlarla en yüksek indirim oranından kayıt yaptırabileceğinizi ve ek olarak Kidoole okul öncesi eğitime destek fonundan da faydalanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bayrampaşa Kolej Anaokulları fiyatları görece butik hizmet veren anaokulu ve kreşlere göre daha yüksektir. Bunun bir sebebi de, çocuklarını kolej anaokullarına göndermek isteyen veliler “çocuklarını eğitim yarışına” sokmaya daha erken başlamak isterler ve bu nedenle oluşan ek maliyetleri ve okulun marka marjını da karşılarlar. Dolayısıyla çocuğunuzu erken yaşta yarışa sokmayı isteyip istememekle ilgili vereceğiniz karar, kolej anaokullarını tercih edip etmemenize de yardımcı olacaktır.

Bayrampaşa anaokulu ve kreşlerinde yapacağınız araştırmada çevresindekilere göre daha düşük ücretlerle kayıt alan kuruluşlara rasladığınızda oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü ne anaokulu ne de kreş ve gündüz bakım evi statüsünde olmayan bu kuruluşlar kendilerini anaokulu gibi gösterebilmektedir (Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; kreş ve gündüz bakımevi ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tescillenip denetlenmektedir). Bu tip kurumların fiyat olarak daha uygun, bazen bina olarak daha güzel görünmesine rağmen bakanlık tarafından herhangi bir denetime tabi olmadığı için çocuklarınızın sağlığı ve kazalara karşı güvenliği açısından risk taşıdığını hiçbir zaman unutmayın. Kidoole’deki tüm anaokulu ve kreşlerin bakanlık kaydını araştırdıktan sonra sistemimize dahil edildiğini, bu yüzden güven içinde çocuklarınızı kayıt yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bayrampaşa Devlet Anaokulları ücret anlamında en uygun seçenek olmasına rağmen genellikle daha kalabalık sınıflar, daha az sayıda sosyal ve kültürel faaliyetler ve ticari kaygısı olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet vermemeleri nedeniyle maddi imkanı yerinde olan ebeveynler tarafından çok tercih edilmemektedir.

Bayrampaşa Anaokullarında Hangi Eğitim Yaklaşımları bulunuyor?

Bayrampaşa, sosyoekonomik, politik ve dini görüş açısından farklı birçok sınıfa sahip olan ailelerden oluşmaktadır. Bayrampaşa’daki tüm anaokulları ve kreşler müfredat olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak zorundalar ancak ek olarak Bayrampaşa dini eğitim veren anaokulları veliler tarafından sıkça yapılan anaokulu araştırmaları arasında yerini almaktadır.

Dini eğitim Milli Eğitim okul öncesi müfredatında bulunmadığı için sadece talep eden velilere yönelik “manevi değerler eğitimi” ek programı olarak bazı anaokulları tarafından sağlanmaktadır. Çocuğun kendi kişiliğini oluşturması için ona özgürlük tanıyan ve çeşitli materyallerle bağımsız birey olması yönündeki gelişimini destekleyen Montessori modeli benimseyen anaokulları da bulunmaktadır. Kidoole üzerinden yapacağınız aramalarda Montessori manevi değerler eğitimi gibi kelimelerini kullanarak bu programlara sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bayrampaşa Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

Bayrampaşa’deki bazı özel anaokulu ve kreşlerde İngilizce eğitim verilmektedir ancak Bayrampaşa’da İngilizce Anaokulu çok rağbet görmemektedir. Pırlangıç Anaokulu gibi bazı anaokulları ise anadili İngilizce olan (native speaker) öğretmenlerle İngilizce eğitim vererek farklılaşabilmektedir. Yabancı dilin dışında sanatsal ve sportif aktiviteler ile robotik kodlama gibi zihinsel aktiviteler Kidoole’nin acenteliğini yaptığı birçok Bayrampaşa Anaokulunda sunulmaktadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güler yüzlü bakımla güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal kişiliğine de katma değer sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere Bayrampaşa Anaokulları ile sağladığımız bilgiler anaokulu ve kreş seçerken karar vermenize destek olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu