Sign In

1.400₺ - 1.500₺

Öyküm Anaokulu

Çınar Mah.852. Sok. No:18 Bağcılar/İstanbul

Öyküm Anaokulu, İstanbul Bağcılar anaokulları arasında yer almaktadır. Anaokulu Bağcılar ve Çekmeköy’de iki şubesi bulunan 26 yıllık köklü bir kurumdur. Geniş bahçesi, aydınlık sınıfları, laboratuvarı, sanat atölyesi, spor salonu, müzik atölyesi ve oyun alanları bulunan kendi müstakil binasında hizmet vermektedir.

“Her çocuğun mutlu bir öyküsü olmalı!” mottomuzdur. Yüksek beklentilerle sınanmayan, birbiriyle yarıştırılmayan, denemekten-yapmaktan çekinmeyen, günden güne güveni gelişen, kendisine sunulan fırsatlarla potansiyelini ortaya çıkaran, çevresiyle barışık ve 21. Yüzyılın evrensel değerleriyle donanmış çocuklar mutlu çocuklardır.

21. Yüzyılın değerleri nelerdir? Adil olmak, bağımsız olmak, yaratıcı düşünebilmek, girişken olmak, iş birliğine açık olmak, barışçıl olmak, doğayı sevmek ve korumak, anadilini kendini iyi ifade edecek yetkinlikte konuşmak, başka diller bilmek, okumak, bilgi teknolojilerini kullanabilmek…

Öyküm Erken Çocukluk Programı bu değerleri edinebilecek alt yapıyı oluşturmaktadır.. Montessori, Reggio Emilia, High/Scope, Bank Street gibi yaklaşımları harmanlayan eklektik, mix bir programdır. Çocuğa kendini fark edecek, çevresini araştırıp deneyimleyecek fırsatları sunar. Öte yandan yaşamını metropolde sürdüreceğini, bilgi-teknoloji çağında yaşayan-üreten bir birey olacağını, kendi olmak için daima çaba harcaması, mücadele etmesi gerekeceğini bilerek, bilgi ve beceri kazanması için çocuğu destekler. Çocuk için en önemli fırsat oyundur. Oyun çocuk için bir yaşam, yaratıcılık ve bilgelik alanıdır.

Temel etkinliklerimiz anadil, matematik, fen, görsel algı ve dikkat, sanat ve tasarım, drama ve müzik-orff’tur, Okulumuz European Schoolnet Academy üyesi olup fen-matematik çalışmalarını STEM yaklaşımıyla yapılandırmaktadır. Branş etkinliklerimiz İngilizce, kodlama, satranç, jimnastik, dans ve yaz aylarında yüzmedir. Her ders alanında yetkin öğretmenler tarafından verilmektedir. Öyküm’de Aylık Program ile İngilizce, STEM, Kodlama, Görsel Algı ve Dikkat bültenleri her ay ebeveynlerle paylaşılmaktadır.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısından oluşan beslenme programı web sayfasından güncel olarak yayınlanmaktadır. Çocukların günlük besin ihtiyacı hesaplanarak, beslenme uzmanının görüşüyle ve okulun kendi aşçısı tarafından hazırlanan menü, mümkün olan en doğal yiyeceklerle sunulmaktadır.

Aile Danışmanı ve Çocuk Gelişimi Uzmanı olan yöneticilerimiz; aileleri çocukların gelişimsel dönemleri, gelişimsel sorunları ve çözüm yolları ile gelişimsel olmayan (ebeveyn ayrılığı, güvensiz bağlanma veya başka nedenlere dayanan) sorunları ve çözüm yolları hakkında bilgilendirmek ve desteklemek için tam zamanlı olarak kurumda bulunmaktadır.

İstanbul Bağcılar Öyküm Anaokulu’nun 150 m2 bahçesi, spor salonu, laboratuvarı, sanat atölyesi, müzik atölyesi, uyku odası, çok amaçlı oyun alanları ve 7*24 güvenlik kamerası bulunmaktadır.

Anaokulunda MEB müfredatının yanında Öyküm Erken Çocukluk Programı Montessori, Reggio Emilia, High/Scope, Bank Street gibi yaklaşımları harmanlayan eklektik, mix bir program uygulanmaktadır. Çocuk merkezlidir; oyun ve merak temellidir.

Beslenme uzmanından görüş alarak hazırlanan aylık menü okul mutfağında hazırlanmaktadır. Reçel, yoğurt, salça, tarhana  vb. çok tüketilen bir çok ürün el yapımı ve anaokulunun kendi ürünüdür.

Haftada iki gün İngilizce dersi verilmekte ve her gün speaking-listening pratiklerine fırsat sunulmaktadır. Çocuklar gün boyunca, her etkinlikte edindikleri sözcükleri kullanmaya teşvik edilmekte ve şarkılarla, hikayelerle, sorularla İngilizceye maruz bırakılmaktadır.

Haftada bir gün branş öğretmeni  ile robotik kodlama dersi yapılmakta; diğer günlerde öğretmenin gerekli gördüğü pratikler yapılarak pekiştirilmektedir. Haftada bir gün uzman eğitici ile satranç, haftada bir gün görsel algı ve dikkat, bir gün de akıl oyunları dersi yapılmaktadır. Deneyler STEM yaklaşımıyla yapılandırılan programımızın rutin bir parçasıdır. Modern dans, halk oyunları, resim, yaratıcı drama, orff-schulwerk çalışmaları, bu alanlarda sertifika eğitimleri almış okul  öncesi öğretmenleri tarafından sürdürülmektedir. Haftada bir gün lisanslı branş öğretmenleri tarafından jimnastik dersi verilmektedir. Aylık tiyatro etkinliklerimize pandemi nedeniyle ara verilmiştir; normalleşme ile birlikte devam edecektir.

Özellikler

Ücret

2021-2022 Aylık Kayıt Ücreti

 • Normal Kayıt Ücreti
  1.500 ₺
 • Kidoole İndirimli Kayıt Ücreti
  1.400 ₺
 • Ek Nakit Hediye
  300 ₺

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Profesyonellik
Güleryüz
Program zenginliği
Bina özellikleri
Ücretin karşılığı
Hijyen

Randevu için İndirim Kodu Alın


  Mesai Dışı

  Çalışma Saatleri

  • Pazartesi 07:30 - 19:00
  • Salı 07:30 - 19:00
  • Çarşamba 07:30 - 19:00
  • Perşembe 07:30 - 19:00
  • Cuma 07:30 - 19:00
  • CumartesiKapalı
  • PazarKapalı

  Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


   Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


     Online Hizmet Başvurusu

      İndirim Talep Formu