Sign In

Enable Scrolling
Show Map

İstanbul Ataşehir Mahalleleri

Ataşehir Anaokulları

Ataşehir’de yaklaşık 80 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Kreş ve anaokulu arasındaki temel fark ise Kreşlerin 0-3 yaş arası çocukları da kabul edebilirken Anaokullarının 3 yaş itibariyle hizmet verebilmeleridir. Ama bazı anaokulları 24 aydan sonra çocuk kabul edebilmektedir. Okulların hangi yaş gruplarına hizmet verdiklerini Kidoole üzerindeki okul sayfasından inceleyebilirsiniz.

Ataşehir’de kreş ve anaokullarının en fazla yoğunlaştığı mahalleler ise Ataşehir Atatürk Anaokulları, Ataşehir Küçükbakkalköy Anaokulları, Ataşehir İçerenköy Anaokulları ve Ataşehir Örnek Anaokulları bölgeleridir.

Ataşehir Kreş Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

Ataşehir kreş ve anaokulu ücretleri genelde bulunduğu konuma ve alınan hizmete göre aylık 1.200 TL ile 2.600 TL arasında değişkenlik göstermekle birlikte 2020-2021 eğitim dönemi için ortalaması aylık 1.950 TL seviyesindedir. Ancak Ataşehir’deki yaklaşık 15 anaokulu ve kreşte sadece Kidoole’ye özel fiyatlarla en yüksek indirim oranından kayıt yaptırabileceğinizi ve ek olarak Kidoole okul öncesi eğitime destek fonundan da faydalanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ataşehir Kolej Anaokulları fiyatları görece butik hizmet veren bağımsız anaokulu ve kreşlere göre daha yüksektir. Bunun bir sebebi de, çocuklarını kolej anaokullarına göndermek isteyen veliler “çocuklarını eğitim yarışına” sokmaya daha erken başlamak isterler ve bu nedenle oluşan ek maliyetleri ve okulun marka marjını da karşılarlar. Dolayısıyla çocuğunuzu erken yaşta yarışa sokmayı isteyip istememekle ilgili vereceğiniz karar, kolej anaokullarını tercih edip etmemenize de yardımcı olacaktır.

Ataşehir anaokulu ve kreşlerinde yapacağınız araştırmada çevresindekilere göre daha düşük ücretlerle kayıt alan kuruluşlara rasladığınızda oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü ne anaokulu ne de kreş ve gündüz bakım evi statüsünde olmayan bu kuruluşlar kendilerini anaokulu gibi gösterebilmektedir (Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; kreş ve gündüz bakımevi ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tescillenip denetlenmektedir). Bu tip kurumların fiyat olarak daha uygun, bazen bina olarak daha güzel görünmesine rağmen bakanlık tarafından herhangi bir denetime tabi olmadığı için çocuklarınızın sağlığı ve kazalara karşı güvenliği açısından risk taşıdığını hiçbir zaman unutmayın. Kidoole’deki tüm anaokulu ve kreşlerin bakanlık kaydını araştırdıktan sonra sistemimize dahil edildiğini, bu yüzden güven içinde çocuklarınızı kayıt yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ataşehir Devlet Anaokulları ücret anlamında en uygun seçenek olmasına rağmen genellikle daha kalabalık sınıflar, daha az sayıda sosyal ve kültürel faaliyetler ve ticari kaygısı olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet vermemeleri nedeniyle maddi imkanı yerinde olan ebeveynler tarafından çok tercih edilmemektedir.

Ataşehir Anaokullarında Hangi Eğitim Yaklaşımları bulunuyor?

Ataşehir, sosyoekonomik, politik ve dini görüş açısından farklı birçok sınıfa sahip olan ailelerden oluşmaktadır. Ataşehir’deki tüm anaokulları ve kreşler müfredat olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak zorundalar ancak ek olarak Ataşehir Montessori Anaokulları, Ataşehir dini eğitim veren anaokulları veliler tarafından sıkça yapılan anaokulu araştırmaları arasında yerini almaktadır.

Dini eğitim Milli Eğitim okul öncesi müfredatında bulunmadığı için sadece talep eden velilere yönelik “manevi değerler eğitimi” ek programı olarak bazı anaokulları tarafından sağlanmaktadır. Çocuğun kendi kişiliğini oluşturması için ona özgürlük tanıyan ve çeşitli materyallerle bağımsız birey olması yönündeki gelişimini destekleyen Montessori modeli dışında Ataşehir Özel Anaokullarında çocuğun araştırarak öğrenmesini benimseyen Reggio Emilia modeli ve çocuğun doğa ile iç içe bir eğitim anlayışı ile teknolojiden uzak ve oyun ağırlıklı Waldorf eğitim yaklaşımını benimseyen anaokulları da bulunmaktadır. Kidoole üzerinden yapacağınız aramalarda Montessori, Reggio Emilia, Waldorf, manevi değerler eğitimi gibi kelimelerini kullanarak bu programlara sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ataşehir Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

Ataşehir’deki birçok özel anaokulu ve kreşte İngilizce eğitim verilmektedir. Ataşehir Neşe Erberk Anaokulu, 5 Mevsim Anaokulu gibi bazı anaokulları ise anadili İngilizce olan (native speaker) öğretmenlerle haftanın beş günü İngilizce eğitim vererek farklılaşabilmektedir. Yabancı dilin dışında bale, jimnastik, müzik, dans, drama, ebru, orff gibi sanatsal ve sportif aktiviteler ile robotik kodlama ve satranç gibi zihinsel aktiviteler Kidoole’nin acenteliğini yaptığı birçok Ataşehir Anaokulunda sunulmaktadır. Ayrıca her 10 günde 1 gün orman gezisi ve kendi kapalı spor salonuna sahip Beyaz İnci Anaokulu sağlık dostu okullar arasındadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güleryüzlü bakımla güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal kişiliğine de katma değer sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere Ataşehir Anaokulları ile sağladığımız bilgiler anaokulu ve kreş seçerken karar vermenize destek olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu