Sign In

Enable Scrolling
Show Map

Arnavutköy Anaokulları

Arnavutköy’de yaklaşık 10 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Kreş ve anaokulu arasındaki temel fark ise Kreşlerin 0-3 yaş arası çocukları da kabul edebilirken Anaokullarının 3 yaş itibariyle hizmet verebilmeleridir. Ama bazı anaokulları 24 aydan sonra çocuk kabul edebilmektedir. Okulların hangi yaş gruplarına hizmet verdiklerini Kidoole üzerindeki okul sayfasından inceleyebilirsiniz.

Arnavutköy’de kreş ve anaokullarının en fazla yoğunlaştığı mahalleler ise Hadımköy  Anaokulları ve Arnavutköy Fevzi Çakmak Anaokulları bölgeleridir.

Arnavutköy Kreş Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

Arnavutköy kreş ve anaokulu ücretleri genelde bulunduğu konuma ve alınan hizmete göre çok az farklılık taşımaktadır; aylık ortalama 1.000 TL seviyesindedir. Ancak Arnavutköy’deki 4 anaokulu ve kreşte sadece Kidoole’ye özel fiyatlarla en yüksek indirim oranından kayıt yaptırabileceğinizi ve ek olarak Kidoole okul öncesi eğitime destek fonundan da faydalanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Arnavutköy’de Kolej Anaokulları çok yaygın değildir, genellikle bağımsız anaokulları ve butik hizmet veren anaokullarından oluşur.

Arnavutköy Devlet Anaokulları ücret anlamında en uygun seçenek olmasına rağmen genellikle daha kalabalık sınıflar, daha az sayıda sosyal ve kültürel faaliyetler ve ticari kaygısı olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet vermemeleri nedeniyle maddi imkanı yerinde olan ebeveynler tarafından çok tercih edilmemektedir.

Arnavutköy Anaokullarında Hangi Eğitim Yaklaşımları Bulunuyor?

Arnavutköy, sosyoekonomik, politik ve dini görüş açısından farklı birçok sınıfa sahip olan ailelerden oluşmaktadır. Arnavutköy’deki tüm anaokulları ve kreşler müfredat olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak zorundalar ancak ek olarak Arnavutköy Montessori Anaokulları, Arnavutköy dini eğitim veren anaokulları veliler tarafından sıkça yapılan anaokulu araştırmaları arasında yerini almaktadır.

Dini eğitim Milli Eğitim okul öncesi müfredatında bulunmadığı için sadece talep eden velilere yönelik “manevi değerler eğitimi” ek programı olarak bazı anaokulları tarafından sağlanmaktadır. Çocuğun kendi kişiliğini oluşturması için ona özgürlük tanıyan ve çeşitli materyallerle bağımsız birey olması yönündeki gelişimini destekleyen Montessori modeline sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Arnavutköy Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

Arnavutköy’deki birçok özel anaokulu ve kreşte İngilizce eğitim verilmektedir. Düş Bahçesi Anaokulu ve Minik Kalpler Kreş Gündüz Bakımevi gibi bazı anaokulları ise her gün İngilizce eğitim ile bir adım öne çıkmaktadırlar. Yabancı dilin dışında bale,piyano, yüzme, artükülasyon gibi sanatsal ve sportif aktiviteler Kidoole’nin acenteliğini yaptığı Arnavutköy Anaokullarında sunulmaktadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güleryüzlü bakım sağlayan güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal kişiliğine de katma değer sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere Arnavutköy Anaokulları ile sağladığımız bilgiler anaokulu ve kreş seçerken karar vermenize destek olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu