Sign In

Enable Scrolling
Show Map

Isparta Anaokulları

Isparta’da yaklaşık 25 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Anaokulları ve kreşler arasındaki temel fark ise yaş aralıklarıdır. Kreşler genellikle 0-6 yaş arası çocuklara hizmet verirken; anaokulları 3-6 yaş arası çocuklara yönelik hizmet vermektedir. Ancak bazı anaokulları 24 aydan sonra çocukları kabul edebilmektedir. Kidoole sitesindeki anaokulu sayfasından yaş aralıkları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Isparta bölgesinde anaokulu ve kreş sayısı merkezde çoğunluktadır; en fazla olduğu mahalleler ise Isparta Hızırbey Anaokulları ve Isparta Kepeci Anaokulları bölgeleridir.

Isparta Kreş ve Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

Isparta özel anaokulu ve kreş fiyatları bulunduğu bölgeye ve verilen hizmete göre 1600 TL ile 2100 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 2021-2022 dönemi için ortalama fiyatın 1850 TL olduğunu söyleyebiliriz. Isparta’da yaklaşık 3 özel anaokulu ve kreşte Kidoole’ye özel indirimli fiyatlarla kayıt yaptırabilir ve okula kaydınızın devam etmesi durumunda 3. ayda verilen ek nakit hediyemizden de yararlanabilirsiniz.

Isparta bölgesinde anaokulu araştırırken karşılaştığınız bazı uygun fiyatlı anaokulu ve kreşlere (Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenirken; kreşler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından denetlenip tescillenmektedir) dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Zira bu kurumlar fiyatları düşük olmasına ve bazen fiziksel özellikleri düzgün olmasına rağmen bakanlık denetiminden geçmemiş olma ihtimalleri vardır. Bu nedenle çocuğunuzun sağlığı ve güvenliği açısından risk taşımaktadır. Kidoole’nin anlaşmalı olduğu tüm özel anaokulu ve kreşler; bakanlık kaydı denetiminden ve Kidoole analiz ekibinin yaptığı inceleme sürecinden olumlu geçmiş okullardır. Bu nedenle sitemizde bulunan anaokulu ve kreşlere güven içerisinde kayıt yaptırabileceğinizi belirtmek isteriz.

Isparta Kolej Anaokulları fiyatları görece butik hizmet veren anaokulu ve kreşlere göre daha yüksektir. Bunun bir sebebi de, çocuklarını kolej anaokullarına göndermek isteyen veliler “çocuklarını eğitim yarışına” sokmaya daha erken başlamak isterler ve bu nedenle oluşan ek maliyetleri ve okulun marka marjını da karşılarlar. Dolayısıyla kolej anaokullarını tercih edip etmemenizde, çocuğunuzu erken yaşta yarışa sokmayı isteyip istememeniz kararı etkili olacaktır.

Isparta Devlet Anaokulları ise kalabalık sınıflar, bireysel ve sosyal aktivite azlığı ve ticari kaygıları olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet verememe gibi nedenlerle uygun fiyatlı olmasına rağmen maddi imkanı yeterli olan ebeveynlerin çok tercih etmediği okullardır.

Isparta Anaokulu ve Kreşlerde Eğitim Yaklaşımı

Isparta’da çeşitli eğitim yaklaşımlarına yönelen anaokulu ve kreşler bulunmaktadır. Anne ve babalar bu açıdan kendilerine uygun olan anaokullarını tercih etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında bulunmayan ancak ek olarak velilerin tercihine göre “manevi değerler eğitimi” veren anaokulları da mevcuttur. Tüm anaokulu ve kreş programları Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olmakla birlikte, Montessori, Reggio Emilia, Scamper gibi metotlarla eğitim müfredatını çeşitlendiren özel anaokulu ve kreşleri tercih eden veliler tarafından Isparta Montessori Anaokulu, Isparta Reggio Emilia Anaokulu gibi aramalar da sıkça yapılmaktadır.

Çocuğun kendi kişiliğini oluşturması için ona özgürlük tanıyan ve çeşitli materyallerle bağımsız birey olması yönündeki gelişimini destekleyen Montessori modeli dışında Isparta Özel Anaokullarında çocuğun araştırarak çevreyle ve sosyalleşerek öğrenmesini benimseyen Reggio Emilia modeli ve çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen Scamper yöntemini benimseyen anaokulları da bulunmaktadır. Kidoole üzerinden yapacağınız aramalarda Montessori, Reggio Emilia, Scamper gibi kelimeleri kullanarak bu programlara sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Isparta Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

Isparta’daki birçok özel anaokulu ve kreşte yabancı dil olarak İngilizce eğitim verilmektedir. Isparta Mavi Gül Kreş gibi Kidoole’de bulunan bazı anaokulları İngilizce eğitim vermektedir. Isparta İngiliz Kültür Kreş ve Gündüz Bakımevi ise İngilizce, Almanca ve Japonca dersi vererek diğer anaokullarından farklılaşmaktadır.

Yabancı dilin dışında jimnastik, yüzme, zumba, jogging, resim, ebru, drama, heykel, piyano, gitar, keman, vurmalı sazlar ve çocuklar için müzik eğitimi gibi sanatsal ve sportif aktiviteler ile akıl ve zekâ oyunları, robotik kodlama, satranç gibi zihinsel aktiviteler Kidoole’nin anlaşmalı olduğu birçok Isparta Anaokulunda sunulmaktadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güler yüzlü bakımla güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal ve bireysel kişiliğine de katkı sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere Isparta Anaokulları ile ilgili verdiğimiz bilgiler anaokulu ve kreş seçiminizde yardımcı olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu