Sign In

Enable Scrolling
Show Map

Afyonkarahisar Anaokulları

Afyonkarahisar’da yaklaşık 40 özel anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Anaokulları ve kreşler arasındaki temel fark ise yaş aralıklarıdır. Kreşler genellikle 0-6 yaş arası çocuklara hizmet verirken; anaokulları 3-6 yaş arası çocuklara yönelik hizmet vermektedir. Ancak bazı anaokulları 24 aydan sonra çocukları kabul edebilmektedir. Kidoole sitesindeki anaokulu sayfasından yaş aralıkları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Afyonkarahisar bölgesinde anaokulu ve kreş en fazla merkezde yoğunlaşmıştır; en fazla olduğu mahalleler ise Afyonkarahisar Selçuklu Anaokulları, Afyonkarahisar Erkmen Beldesi Cumhuriyet Anaokulları ve Afyonkarahisar Dumlupınar Anaokulları bölgeleridir.

Afyonkarahisar Kreş ve Anaokulu Ücretleri ne düzeyde ve hangi anaokulunu tercih etmeliyim?

Afyonkarahisar bölgesinde anaokulu araştırırken karşılaştığınız bazı uygun fiyatlı anaokulu ve kreşlere (Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenirken; kreşler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından denetlenip tescillenmektedir) dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Zira bu kurumlar fiyatları düşük olmasına ve bazen fiziksel özellikleri düzgün olmasına rağmen bakanlık denetiminden geçmemiş olma ihtimalleri vardır. Bu nedenle çocuğunuzun sağlığı ve güvenliği açısından risk taşımaktadır. Kidoole’nin anlaşmalı olduğu tüm özel anaokulu ve kreşler; bakanlık kaydı denetiminden ve Kidoole analiz ekibinin yaptığı inceleme sürecinden olumlu geçmiş okullardır. Bu nedenle sitemizde bulunan anaokulu ve kreşlere güven içerisinde kayıt yaptırabileceğinizi belirtmek isteriz.

Afyonkarahisar Kolej Anaokulları fiyatları görece butik hizmet veren anaokulu ve kreşlere göre daha yüksektir. Bunun bir sebebi de, çocuklarını kolej anaokullarına göndermek isteyen veliler “çocuklarını eğitim yarışına” sokmaya daha erken başlamak isterler ve bu nedenle oluşan ek maliyetleri ve okulun marka marjını da karşılarlar. Dolayısıyla kolej anaokullarını tercih edip etmemenizde, çocuğunuzu erken yaşta yarışa sokmayı isteyip istememeniz kararı etkili olacaktır.

Afyonkarahisar Devlet Anaokulları ise kalabalık sınıflar, bireysel ve sosyal aktivite azlığı ve ticari kaygıları olmadığı için memnuniyet odaklı hizmet verememe gibi nedenlerle uygun fiyatlı olmasına rağmen maddi imkanı yeterli olan ebeveynlerin çok tercih etmediği okullardır.

Afyonkarahisar Anaokulu ve Kreşlerde Eğitim Yaklaşımı

Afyonkarahisar’da çeşitli eğitim yaklaşımlarına yönelen anaokulu ve kreşler bulunmaktadır. Anne ve babalar bu açıdan kendilerine uygun olan anaokullarını tercih etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında bulunmayan ancak ek olarak velilerin tercihine göre “manevi değerler eğitimi” veren anaokulları da mevcuttur. Tüm anaokulu ve kreş programları Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olmakla birlikte, Montessori, STEM gibi metotlarla eğitim müfredatını çeşitlendiren özel anaokulu ve kreşleri tercih eden veliler tarafından Afyonkarahisar Montessori Anaokulu, Afyonkarahisar STEM Anaokulu gibi aramalar da sıkça yapılmaktadır.

Çocuğun kendi kişiliğini oluşturması için ona özgürlük tanıyan ve çeşitli materyallerle bağımsız birey olması yönündeki gelişimini destekleyen Montessori modeli dışında Afyonkarahisar Özel Anaokullarında Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik disiplinlerinin birleşimi olan, çocuğun eleştirel düşünme ve problem çözme gibi becerilerini geliştirmeyi hedefleyen STEM eğitim yaklaşımını benimseyen anaokulları da bulunmaktadır. Kidoole üzerinden yapacağınız aramalarda Montessori, STEM gibi kelimeleri kullanarak bu programlara sahip özel anaokulu ve kreşleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Afyonkarahisar Anaokullarında İngilizce ve diğer programlar

Afyonkarahisar’daki birçok özel anaokulu ve kreşte yabancı dil olarak İngilizce eğitim verilmektedir. Afyonkarahisar Gülbahçesi Anaokulu gibi Kidoole’de bulunan bazı anaokulları İngilizce eğitim vermektedir.

Yabancı dilin dışında yüzme, drama, resim, dans, keşif ve bilim, organik tarım gibi sanatsal ve sportif aktiviteler ile robotik kodlama, akıl ve zekâ oyunları, satranç, eğlenceli deneyler gibi zihinsel aktiviteler Kidoole’nin anlaşmalı olduğu birçok Afyonkarahisar Anaokulunda sunulmaktadır. Eğer çocuğunuza sadece şefkat ve güler yüzlü bakımla güvenilir bir anaokuluna bırakmakla kalmayıp gelecekteki sosyal ve bireysel kişiliğine de katkı sağlamak istiyorsanız okul öncesi eğitimde program içeriği sizin için önemli bir kriter olması gerekir.

Umarız sizlere Afyonkarahisar Anaokulları ile ilgili verdiğimiz bilgiler anaokulu ve kreş seçiminizde yardımcı olmuştur.

Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


    Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


      Deneme İngilizce Eğitimi Talep Et!


        Online Hizmet Başvurusu